KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13372226
nr 1337 2226
Servulo Esmeraldo
(1929-2017), Brasilien
Färgetsningar, 2 st, "Binome" respektive "Fossile". Signerade, numrerade 5/50 respektive 22/35. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm
Sérvulo Esmeraldo, brasiliansk konstnär född 1929, död 2017.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:36:47
150 kr
150 kr
200 kr
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Servulo Esmeraldo
Läs mer om Servulo Esmeraldo